Bir web sitesinin temelini oluşturan belli başlı unsurlar vardır. Bunların başında SEO çalışmaları yer alır. Bir web sitesinin arama motorları tarafından çok sayıda kişiye ulaşması için iyi planlanmış bir SEO çalışmasının yapılmış olması gerekmektedir. Bu noktada SEO çalışmaları içerisinde olmazsa olmazlardan biri site hızıdır.

Günümüzde birçok web site WordPress tabanlıdır. Bu nedenle web site sahiplerinin büyük bir çoğunluğu WordPress yazılımına sahip web sitelerinin nasıl hızlandırılabileceği konusunda arayış içerisine girmektedir. Çeşitli web site hızı ölçme siteleri sonrasında web sitesinin düşük hızda olduğunu gören site sahipleri çeşitli uygulamalar ile bu hızı standartlara çekmeye çalışır.

WordPress Hız Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

WordPress çok sayıda kişi tarafından kullanılmanın hakkını veriyor diyebiliriz. Web sitesini hızlandırmak isteyen kişiler için çeşitli ayar ve eklentiler ile destek veren WordPress, kısa süre içerisinde web sitelerin hızlanmasında herhangi bir sorun oluşturmamakta.

WordPress site açılış hızını arttırma konusunda yapılacak ilk şey web sitesine uygun bir hosting seçimi olacaktır. Bu doğrultuda yeni kurulmuş ve hit sayısı çok olmayan bir web sitesi için 1 GB Ram ve 1 CPU çoğu zaman yeterli olmaktadır. websiteyap.net ekibi olarak sizler için en iyi hosting firmaları ile anlaşma yapıyoruz.

WordPress site hızını arttıran bir diğer faktör ise temadır. Çok fazla detayı olmayan, güncel ve iyi bir şekilde ayarlanmış temaların kullanılmasıdır. websiteyap.net olarak sizler için bu detaylara dikkat ederek en iyi tema seçimini yapıyoruz.

Bu detayların yanı sıra WordPress için özel olarak yapılan eklentilerin kullanılması, görsel optimizasyonu, dosya boyutu küçültme, database bakımı ve gereksiz eklentilerin silinmesi gibi işlemler de web sitelerin hızını arttırmada yeterli olmaktadır.

websiteyap.net Olarak Sizler İçin Hız Optimizasyonu Yapıyoruz!

Firmamıza web sitesi yaptırmak için ulaşan müşterilerimiz için web sitelerini A’dan Z’ye tüm detayları ile planlıyoruz. Bu planlama içerisinde SEO çalışmalarının olmazsa olmazlarından biri olan hız optimizasyonu da yer alıyor. Tema seçiminden hosting seçimine, eklenti ayarlarından görsel boyutlandırmasına kadar pek çok detaya dikkat eden ekibimiz sizin için en iyi hızlarda web sitesi tasarlıyor ve anahtar teslim olarak teslim ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.