Web sitesi yaptırmak isteyen birçok kişi hangi hususlara neden dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi eksikliği yaşamaktadır. Eğer bir web sitesi kurarak binlerce kişiye fikir ve ürünlerinizi göstermek istiyorsanız çeşitli detaylara dikkat etmelisiniz. Bu web sitenizin sürekliliği ve mükemmel bir kullanıcı deneyimi için çok önemlidir. Bir web sitesi yaparken ya da yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

  1. Domain ve Hosting Seçimi: Domain web sitenizin ismi, hosting ise dosyalarınızın barındığı alan olarak adlandırılabilir. İyi bir web sitesi için bu iki detay çok önemlidir. Domain seçerken akılda kalıcı, web sitenizi tanımlayan ve jenerik uzantısı olan bir domain seçmelisiniz. Hosting seçerken ise web sitenizdeki tüm yükleri kaldırabileceğinden emin olmalı, gerekirse sanal sunucu temin etmelisiniz.
  2. Yazılım Tercihi: Web sitesini oluştan iskelet yapı web sitenizin kodlamasıdır. Eğer alışılmadık tarzda bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız özel bir kodlama yaptırabilirsiniz. Ancak bilindik yazılımlar (WordPress vs.) seçerek daha uygun fiyatlarla web sitesi sahibi olabilirsiniz.
  3. Tema Seçimi: Tema seçerken web sitenizin kategorisi ile uygun olduğundan emin olmalısınız. Bu noktada en önemli husus temanın ana renkleridir. Örneğin anne çocuk sağlığı ile ilgili bir web siteniz var ise siyah tonlarında bir web sitesi yaptırmanız mantıksız olacaktır.
  4. Güvenlik: Güvenlik bir web sitesinin sürekliliği için çok önemlidir. Gerek casus yazılımlar ile gerek sosyal mühendislik yöntemleri ile web sitenizi tehlikeye atmak istemiyorsanız güvenliğe önem vermelisiniz.
  5. SEO Çalışması: Bir web sitesi tamamen yayın hayatına geçirilmeden önce yapılması gereken ilk şey SEO çalışmasıdır. Arama motoru optimizasyonu anlamına da gelen SEO ile kullanıcıların aramalarında web siteniz ilk sıralara yükselebilmektedir. Bunu site içi site dışı SEO olarak tüm detaylara uygun bir şekilde yapmalısınız.
  6. Makale Girişi: Bir blog sitesine sahipseniz web sitenizi güncel tutmak için düzenli olarak web makalesi girmelisiniz. Bunun için kendiniz makale yazabileceğiniz gibi makale yazımı yapan ekiplere de bu işi devredebilirsiniz. Makale girişi yaparken özgünlüğe ve uygun anahtar kelime kullanımına dikkat etmelisiniz.

websiteyap.net ekibi olarak sizler için bütün bu detaylara dikkat ederek en iyi web sitelerini kısa süreler içerisinde anahtar teslim olarak sizlere teslim ediyoruz. Eğer sizin de bir web sitesi projeniz var ise size uygun paketlerimizden birini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir