Bir web sitesi tüm ayarları ile yayına geçse dahi istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Bu noktada web siteleri için gerekli reklam çalışmalarının mutlaka yapılması gerekmektedir. Başta Google Adwords reklamları olmak üzere yapılan reklam çalışmaları sayesinde web sitelerine ziyaretçi sağlanarak sitenin daha iyi bir konuma gelmesi sağlanır.

Reklam her türlü web sitesi için önemlidir. Ancak alışveriş üzerine kurulan web sitelerinde reklam çok daha önemlidir. Çünkü bu web sitelerinde esas amaç bir sıralamaya yerleşmek değil müşterilere satış yapmaktır. Bu doğrultuda alışveriş siteleri diğer teknik çalışmalarının yanı sıra düzenli olarak reklam çalışması da yapmalıdır

Adwords Reklamlarının Önemi

Adwords Google firmasının sağladığı bir hizmettir. Google Adwords sayesinde web sitesi sahipleri Google aramalarına reklam yerleştirerek web sitelerine ziyaretçi çekebilmektedir. Örneğin bir web sitesi “xiaomi red mi note9” anahtar kelimesinde 50. sırada olsa dahi reklam çalışması yaparak belirli sayfayı ilk üç sırada gösterebilmektedir. Tabi bu sayfalar gösterildiğinde başında “Google Reklamları” ibaresi yer alacaktır.

Adwords reklamları hemen hemen her web sitesi için çok önemlidir. Ancak satış yapmak üzerine kurulan web sitelerinde geri dönüş her zaman daha iyi olmaktadır. Öyle ki teknik çalışmalarının yanı sıra sermayesinin büyük bir bölümünü reklam çalışması için kullanan web siteleri aldığı geri dönüşler ile daha fazla miktarda satış yapabilmektedir. Ancak bu Google Adwords çalışmalarının mutlaka bilgili kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde reklam çıkılsa dahi düzgün ayarlama yapılmayacağı için hem reklamlar doğru kişilere gösterilmeyecek hem de yeterli geri dönüş alınmayacaktır. Bu doğrultuda www.websiteyap.net olarak uzman reklam ekibimiz ile birlikte web sitelerine her türlü reklam konusunda danışmanlık sağlıyoruz. Hem blog siteleri için hem de alışveriş siteleri için sağladığımız reklam hizmetleri sayesinde web sitesi sahipleri daha iyi geri dönüşler alabilmektedir.

Diğer Mecralardan Reklamın Önemi

Bir web sitesi için reklam sadece Google Adwords ile yapılmamakta. Aynı zamanda diğer web sitelerinden ve sosyal medya sitelerinden de reklam alınabilmektedir. Diğer web sitelerinden reklam alınırken reklam alacak web sitesinin kategorisine uygun bir web sitesi seçilerek görsel veya yazı içi reklam verilir. Sosyal medya platformlarında ise gerek sosyal medya platformunun sağladığı reklam hizmetlerinden gerek büyük kitleye sahip kullanıcıların sağladığı reklam hizmetlerinden faydalanılarak web sitesi için reklam alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.