Kaliteli bir web sitesini belirlemenin birden fazla parametresi vardır. Ancak içlerinde bir tanesi vardır ki o web sitesinin hem kalitesini ortaya koyar hem de arama motorlarındaki sıralamada ilerleme göstermesini sağlar. Bu parametre web sitelerinde paylaşılan makalelerdir.

Web makaleleri özellikle blog sitelerinin önemli bir parçasıdır. Çoğu zaman kullanıcılara bilgi vermek amacıyla yazılan web makaleleri web sitesinin geleceğini belirlemek için çok önemlidir. Başta SEO olmak üzere bütün kurallara uyularak yazılan bir web makalesi o sitenin “anahtar kelime” sıralamasında önemli bir konuma gelmesini sağlayarak daha fazla ziyaretçi tarafından kullanılmasını sağlayacaktır.

Web Makalesi Nasıl Yazılır?

Web makalesi yazmak dışarıdan bakıldığında kolay olarak görülse de beceri ve teknik bilgi isteyen bir iştir. Aynı zamanda detaylı araştırma gerektirdiğinden yazacak kişinin çok fazla zamanını alır. Bu nedenle yalnızca bu işi yapan web makale yazarları bulunmaktadır. Eğer web sitesi sahibi kendisi makale girişi yapacak kadar bilgili değilse ya da zamanı yoksa bu web makalesi yazarlarından biri ile anlaşarak web sitesi için makale satın alabilir. Bu noktada yazar seçiminde dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü paylaşılan makalenin kurallara uygun olarak yazılması gerekir aksi takdirde masraftan başka bir etkisi olmayacaktır. Bu doğrultuda www.websiteyap.net olarak web makalesi desteği sağlayarak web sitesi sahiplerinin anahtar kelime bazında arama motoru sıralamasında daha iyi bir konuma gelmesini sağlıyoruz.

Web Makalesi Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web makalesi yazarken öncelikle okuyucu dostu ve SEO kurallarına uygun olarak yazılmış olması gerekir. Okuyucu dostu web makalesi yazım kurallarına uygun, okuyucu sıkmayan, kısa paragraflardan oluşmuş ve doğru bilgi veren web makaleleridir. SEO kurallarına uygun makaleler ise anahtar kelime kullanımı, arama motoruna uygun kelime öbeklerinin seçilmesi, iç linkleme ve kelime sayısı gibi parametreler doğrultusunda oluşturulmaktadır.

Web makalesi yazarken ya da başkasına yazdırırken bu noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bir web makalesi tekniğe uygun olarak yazıldığı takdirde web sitesi yeni olsa dahi belirlenen anahtar kelimelerde en üst sıralara yerleşebilir. Ancak tekniğe uygun olarak yazılmadığı takdirde ne kadar masraf yapılırsa yapılsın web sitesi o anahtar kelimede herhangi bir gelişme göstermeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.