SEO Türkçe anlamıyla arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. SEO ilk olarak web sitelerinin arama motorlarında ilk sıralara çıkması için yapılan çalışmalar olarak ortaya çıksa da Trendyol gibi alışveriş sitelerinde de önemli bir çalışma haline gelmiştir. Trendyol SEO kısaca “bir mağazanın satışını yaptığı ürünlerin daha fazla kullanıcıya gösterilmesi ve daha fazla geri dönüş alması” olarak tanımlanabilir. Mağaza sahibi kendisi ya da bir SEO uzmanı ile birlikte ürünlerine SEO çalışması yaparak satışlarını arttırmaya çalışır. Ancak bu kapsamlı bir konu olduğu için SEO uzmanları mağaza sahiplerinin değil Trendyol SEO uzmanlarının bu çalışmayı yapmasını önermektedir. Bu doğrultuda en iyi Trendyol SEO hizmetinden faydalanmak için www.websiteyap.net üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Trendyol SEO Nasıl Yapılır?

Aslında Trendyol içerisindeki mağazalara SEO çalışması yapmak çok zor bir çalışma değildir. Ancak pek çok kişi bu durumu es geçtiği için müşteriler tarafından fazla geri dönüş alamaz. Trendyol mağazasında SEO çalışmasının aşamaları şu şekilde sıralanabilir;

  1. Trendyol SEO çalışması yapmak için ilk olarak başlıkların düzenlenmesi gerekir. Eğer sattığınız ürünler kaliteli olmasına rağmen satış miktarınız çok az ise muhtemelen başlığın değiştirilmesi gerekir. Çünkü bir müşteri arama yaptığında ilk olarak başlık girdiği için o başlığa en uygun ürünler listelenir. Bu doğrultuda kısa ve öz bir şekilde marka ve model gibi detaylar vererek başlık girilmelidir.
  2. Trendyol SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ürün açıklamalarıdır. Müşteriler başlıklar içerisinden kendilerine uygun olan ürüne girdikten sonra ilk olarak ürün açıklamasına bakarlar. Bu noktada gereksiz ve yanıltıcı ürün açıklamalarından çok kısa ve öz bir şekilde ürün hakkında bilgi veren açıklamalar yapılmalıdır.
  3. SEO çalışmasındaki önemli bir detayda ürün görsellerinin seçimidir. Müşteriler ürün görsellerine bakarak karar verdiği için seçilen görsellerin kaliteli bir şekilde çekilmiş olması gerekir. Bu doğrultuda ürün görsellerinin kaliteli fotoğraf makineleri kullanılarak çekilmesi SEO açısından önemlidir.
  4. Son olarak en önemli noktalardan biri de kargonun ücretsiz olmasıdır. Müşteriler alacakları ürün her ne kadar pahalı olsa da ücretsiz kargo seçeneği ile karşılaştıklarında o ürünü alma konusunda bir adım daha yanaşmaktadır. Bu doğrultuda eğer ürün fiyatı kargo fiyatını karşılıyorsa mutlaka ücretsiz kargo seçeneğinin işaretlenmesi önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir